Kolejny raz udałam się ze świetliczakami na zajęcia plastyczne do Biblioteki Miejskiej. Tym razem tematem były pierwsze wiosenne kwiaty. Dzieci obejrzały albumy przestawiające wiosenne rośliny, przypomniały sobie nazwy kwiatów chronionych w Polsce, a następnie zabrały się do pracy plastycznej, która polegała na stworzeniu kwiatowego obrazka techniką wyklejanki. Mimo deszczu za oknem, w bibliotece zrobiło się kolorowo jak na prawdziwej wiosennej łące.
25 marca 2014
18 marca 2014
Zabawa na kręgielni
Wybrałam się z grupą dzieci ze świetlicy na kręgielnię. Wydatek rzędu 2 zł od dziecka to nie majątek, a zabawa była przednia! Nawet jak komuś nie szło trafianie kulą w kręgle, to nie było płaczu, ani wyśmiewania przez pozostałych, tylko dzieciaki sobie wzajemnie kibicowały i zachęcały słowami: przecież liczy się dobra zabawa. Humory wszystkim dopisywały i było sporo pozytywnych emocji. 40 minut zleciało nam bardzo szybko, chyba będziemy chodzić tam częściej :-)
17 marca 2014
Siejemy zioła
Marzec to czas wysiewu różnych ziół i pierwszych warzyw. My w klasie również założyliśmy ziołowy ogródek. Uczniowie przynieśli doniczki i nasionka, ja zadbałam o ziemię. Nie da się ukryć - było brudno dookoła, ale praca zespołowa udana. Teraz mamy w klasie ziołowy parapet. Doniczki są podpisane, będziemy więc na bieżąco obserwować czyje roślinki pierwsze wykiełkują. Zasialiśmy szczypiorek i pietruszkę. Jak wyrosną wystarczająco duże, zioła wykorzystamy do wiosennych kanapek. Póki co - zabieramy się za podlewanie :-)
16 marca 2014
Ogólnopolskie zmagania - czyli olimpiady wczcesnoszkolne
Po raz kolejny moi uczniowie brali udział w ogólnopolskich olimpiadach z zakresu edukacji wczesnoszkolnej: Olimpusek i Stypendiada. Poziom obu olimpiad w tym roku szkolnym był bardzo wysoki (choć podobno już zostały obniżone wymagania, żeby choć trochę dostosować się do nowej podstawy programowej). Cieszę się, że dzieciaki chętnie biorą udział w olimpiadach, nawet jeśli nie zdobędą żadnego miejsca, to i tak mają satysfakcję z udziału w konkursie ogólnopolskim. W tej sesji wystartowało pół klasy :-) Było sporo dyplomów do rozdania, zważając, że Stypendiada składała się z 4 konkursów: czytelniczego, ortograficznego, matematycznego i plastycznego. Dyplom uznania otrzymał każdy.
W tym roku szczególnie wsławiła się jedna z moich uczennic, zdobywając w konkursie czytelniczym 3 miejsce w Polsce i wyróżnienie w konkursie ortograficznym. Pozostałym trochę zabrakło do wyróżnień, ale cenię ich determinację w dążeniu do osiągania coraz lepszych wyników.
Kolejna olimpiada już w kwietniu :-)
Subskrybuj:
Posty (Atom)